Žetva medalja streličara SK Rijeka na dvoranskom streličarskom prvenstvu

Streličari SK Rijeka nastupili su posljednjem turniru dvoranske sezone 2023/2024 – Dvoranskom državnom prvenstvu u organizaciji HSS i SK Grebengradski streličari u Ljubešćici.

Nastupilo je 9 streličara pod vodstvom trenera Velibora Mitrovića. Prvenstvo se sastoji od kvalifikacijskog dijela i raspucavanja za medalje po kup sistemu

Rezultati kvalifikacijskog dijela:

·         Erika Raimund ,                1. Mjesto,           OL,         Juniorka              554 krugova

·         Vega Valentina Vukić,   3. Mjesto,           OL,         Juniorka              521 krugova

·         Paula Močinić,                  2. Mjesto,           OL,         Seniorka              545 krugova

·         Mika Radović,                   3. Mjesto,           OL,         Kadetkinja          508 krugova

·         Justić Vita,                         1. Mjesto,           BB,         Kadetkinja          393 krugova

·         Velibor Mitrović ,            6. Mjesto,           OL,         Senior                  540 krugova

·         Davor Haramija ,             7. Mjesto,           OL,         Senior                  536 krugova

·         Dorjan Močinić,               9. Mjesto,           OL,         Senior                  531 krugova

·         Luka Kaštelan ,                 11. Mjesto,        OL,         Senior                  520 krugova

U eliminacijskom dijelu natjecanja Mika Radović je uspjela doći do finala gdje je bila bolja od prve iz kvalifikacija Gite Radović  te postala kadetska državna prvakinja u zakrivljenom luku.

U kategoriji juniorki do u finalu smo imali Riječki dvoboj između Erike Raimund i Vege Valentine Vukić. Vega je uspjela iznenaditi Eriku i osvojiti naslov državne juniorske prvakinje u prvom nastupu u ovoj kategoriji.

Luka Kaštelan je u seniorskoj konkurenciji u osmini finala pobijedio klupskog kolegu Velibora Mitrovića. U Četvrtfinalu je iznenadio 3. Iz kvalifikacija Lea Sulika i uspio se plasirati u borbu za finale. U polufinalu i kasnije u borbi za brončanu medalju nije uspio pobijediti naše reprezentativce Lovru Černija i Alena Remara. Time je osvojio konačno 4. mjesto. Mitrović, Močinić i Haramija su ispadanjem u osmini finala zauzeli diobu 9. Mjesta.

Paula Močinić je u konkurenciji seniorki zauzela 4. Mjesto.

Vita Justić je osvojila 1. Mjesto u kategoriji kadetkinja u golom luku. Vita još uvijek nastupa u mlađim kategorijama te se i u budućnosti možemo nadati dobrim rezultatima.

Konačni poredak:

·         Vega Valentina Vukić,     1. Mjesto,           OL,         Juniorka              521 krugova