Uspjeh Wushu kluba “Rijeka” na državnom prvenstvu

Protekli vikend u subotu 22.10.2022. godine je održano i Prvenstvo Hrvatske u Wushu Kung fu disciplini Tui shou, čiji je domaćin bio grad Glina. Članovi Wushu Kluba Rijeka u mlađim kategorijama osvojili su 8 vrijednih rezultata.

Sara Siddiqui članica Wushu Kluba Rijeka i reprezentativka Wushu sporta obranila je naslov prvakinje u disciplini Tui Shou pobijedivši u finalu natjecateljicu iz Zagreba Lanu Belić članicu Wushu Kluba Wushin sa rezultatom 10:0 u kategoriji seniorke -56 kg.

Time je Sara osigurala put na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Ford Worthu u Texasu SAD. Ove godine 14.svibnja Sara je osvojila 3.mj. u disciplini Tui shou na Europskom prvenstvu koje se održalo u Bugarskoj (Burgas). Njena klupska kolegica Gabriela Golić osvojila je 3.mj. u kategoriji seniorke -60 kg na Prvenstvu Hrvatske prošli vikend. Za one koji još ne znaju Wushu je sport kineskih borilačkih vještina popularniji pod nazivom Kung fu. Wushu ima više disciplina od koji su Taolu ili forme, Sanda i Qingda natjecanja u borbama s time da je Sanda puni kontakt dok je Qingda polukonakt.