PH u boksu – odlični riječani !

Zadar, 25.-27.02.2022.

Na državnom prvenstvu koje se održalo od 25.-27.02.2022. u Zadru boksački klub „RIJEKA“ ostvario je odlične rezultate. Za BK RIJEKA nastupila su 4 boksača. MARKO RAMLJAK (86kg u22) i DORJAN MARKO (67kg U22), te LEON BUZIK (71kg ml.senior) i DANIJEL MERKL (75kg ml.senior). Naši boksači su u izuzetno jakoj konkurenciji osvojili DVIJE ZLATNE, DVIJE BRONČANE MEDALJE i PEHAR ZA NAJBOLJEG MLAĐEG SENIORA.MARKO RAMLJAK u kategoriji 86kg do 22 godine postao je prvak države nakon što je u polufinalnom meču uvjerljivo 5:0 slavio nad predstavnikom BK MARJAN, te u finalnom meču 4:1 protiv izrazito zahtjevnog i opasnog boksača BK TITAN GYM-a.LEON BUZIK u kategoriji do 71kg bio je neumoljiv te svojim protivnicima u polufinalu, a kasnije i finalu kojeg je riješio prekidom u trećoj rundi nije dao mogućnosti da dođu do pobjede. Leon se okitio zlatnom medaljom, te je proglašen najboljim mlađim seniorom prvenstva Hrvatske. Izrazito srčane mečeve dali su i DORJAN MARKO koji je u kategoriji do 67kg U22 osvojio brončano odličje kao i DANIJEL MERKL u kategoriji 75kg, mlađi senior. Dvojica pretendenata za najsjajnija odličja MATEO PEJIĆ i LINO RUŽIĆ nisu mogli nastupiti zbog problema sa COVID-om. Izrazito smo zadovoljni kako su dečki bili pripremljeni od strane naših trenera KRISTIJANA HODAKA i VLADIMIRA BABIĆA te im se ovim putem srdačno zahvaljujemo.Moramo napomenuti da je prvenstvo bilo kriterijsko za izbor kandidata za EUROPSKO prvenstvo za seniore i seniorke U-22 koje će se održati u Poreču od 11. do 24. Ožujka 2022. na kojem će MARKO RAMLJAK predstavljati našu zemlju i BK “Rijeka”.