Vijesti iz klubova

Šahovski klub Rijeka osvojio srebro na Finalu Kupa

U konkurenciji 29 ekipa Šahovski klub Rijeka u sastavu velemajstor Marin Bosiočić(4/6 bodova/ ,međunarodni majstori Sven Tica(3,5/6) ,Boris Golubović(3,5/5),Jole Petrov (5/6)i Fide majstor Srđan Zelenika(0,5/1) izvrsnim nastupom osvojio je 2.mjesto sa 10 osvojenih bodova  /4 pobjede i 2 neriješena rezultata/.

Prava drama odvijala se u posljednjem 6.kolu u kojem su u direktnom meču dvije riječke ekipe Š.k.Liburnija i Š.K.Rijeka odlučivale o konačnom pobjedniku turnira.

Nakon što su posljednje 3 ploče završile remijem pobjednika u meču odlučivala je partija na 1.ploči na kojoj su se sastala dva  najbolja hrvatska igrača velemajstori Ivan Šarić /Liburnija/ i Marin Bosiočić/Rijeka/.

Nakon neizvjesne i dramatične partije pobjedu je ostvario Marin Bosiočić i Š.k.Rijeka donio diobu 1.mjesta sa GŠK Solin-Cemex i Š.K.Zagreb.

Nakon dodatnih kriterija 1.mjesto osvojio je GŠK Solin-Cemex ,2. Š.K.Rijeka a 3. Š.K.Zagreb svi sa osvojenih 10 bodova i bez poraza!

 

Konačni poredak nakon 6 Kola
Mj. SNo Momčad Partije   +   =   – TB1 TB2 TB3
1 3 GŠK Solin-Cemex, Solin 6 4 2 0 10 18 108,5
2 4 ŠK Rijeka, Rijeka 6 4 2 0 10 17 108,5
3 2 ŠK Zagreb, Zagreb 6 4 2 0 10 17 108
4 1 ŠK Liburnija, Rijeka 6 4 0 2 8 17 99,5
5 11 ŠŠK Konaki, Novo Virje 6 3 2 1 8 15 76,5
6 10 HAŠK Mladost, Zagreb 6 4 0 2 8 15 71
7 9 ŠK Sesvete Agroproteinka, Zagreb 6 4 0 2 8 14 78,5
8 5 ŠK Mornar, Split 6 3 1 2 7 15 68
9 12 ŠK Đakovo, Đakovo 6 3 1 2 7 15 72,5
10 6 ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi 6 3 1 2 7 14 69
11 17 ŠK Končar, Zagreb 6 3 1 2 7 14 55
12 7 ŠK Pula, Pula 6 3 1 2 7 13 60,5
13 18 ŠK Sloboda, Mihovljan 6 3 1 2 7 13 48,5

 

Rezultati posljednjeg 6.kola
Br. Momčad Momčad Rez. : Rez.
1 ŠK Liburnija, Rijeka ŠK Rijeka, Rijeka :
2 ŠK Zagreb, Zagreb HAŠK Mladost, Zagreb 3 : 1
3 ŠK Sesvete Agroproteinka, Zagreb GŠK Solin-Cemex, Solin :
4 ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi ŠK Đakovo, Đakovo 2 : 2
5 ŠK Bjelovar, Bjelovar ŠŠK Konaki, Novo Virje :
6 ŠK Primošten, Primošten ŠK Mornar, Split ½ :
7 ŠK Stridon, Štrigova ŠK Pula, Pula 1 : 3
8 ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja ŠK Sloboda, Mihovljan :
9 ŠK Dubrovnik, Dubrovnik ŠK Končar, Zagreb ½ :
10 ŠK Krapina, Krapina ŠK Vladimir Gortan, Poreč 2 : 2
11 ŠK Slavonac, Našice ŠK FERIT-Osijek, Osijek :
12 ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica ŠK Sladorana, Županja 3 : 1
13 ŠD Varaždin, Varaždin ŠK Omiš, Omiš :
14 ŠK Strmac, Nova Gradiška AŠK Junior, Rijeka 0 : 4