Vijesti iz klubova

Rudolf Petrović osvojio srebrnu medalju na IPC Europskom prvenstvu u streljaštvu za osobe s invaliditetom

Rudolf Petrović, član Streljačkog kluba invalida “Paraolimpijac” iz Rijeke na IPC Europskom prvenstvu osoba s invaliditetom u streljaštvu, u sklopu Hrvatske paraolimpijske reprezentacije u sastavu Rudolf Petrović, Ivica Bratanović i Stanko Piljak, osvojio je 2. Mjesto (srebrnu medalju) u disciplini R9-Malokalibarska puška – ležeći 50m.

Naši su reprezentativci su do drugog mjesta u ekipnoj konkurenciji došli s 1838,9 pogođenih krugova, dok su novi europski prvaci strijelci iz Ukrajine s novim svjetskim rekordom 1859,3 krugova, a broncu je osvojila Italija s 1812,4 krugova. Ovim rezultatom nastavio se niz osvojenih medalja sa najvećih svjetskih smotri osoba s invaliditetom u streljaštvu.