Vijesti iz klubova

Primorjašice najuspješnije u državi

Na juniorskom državnom prvenstvu održanom ovog vikenda U Splitu riječke su plivačice Kluba sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris osvojile dvije zlatne i jednu srebrnu medalju, a vrlo su uspješne bile i na Orka kupu u Mađarskoj proteklog vikenda

Juniorska ekipa Kluba sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris bila je najbolja na juniorskom državnom prvenstvu održanom 28. i 29.3.2015. u Splitu. Sastav Mia Šestan, Enia Šimac, Tea Mustać, Iva Matanović i Petra Mladenić osvojio je zlatnu medalju u timu ispred domaćina Dolfine i zagrebačkog ŠASK-a. Mia Šestan i Tea Mustać ovom su zlatu pridodale i ono u disciplini dueta, dok je Mia Šestan bila druga u solu.

Odlične rezultate riječke sinkro plivačice ostvarile su i na međunarodnom natjecanju Orka kup održanom u Mađarskoj 21.-22.3.2015. Na natjecanju su sudjelovala 24 kluba iz šest europskih zemalja, a Primorje Aqua Maris osvojio je ukupno pet medalja (2 zlatne, 2 srebrne i 1 brončanu) u tri različite dobne kategorije.