Vijesti iz klubova

Velemajstor Marin Bosiočić izvrstan peti

U konkurenciji 362 igrača iz 23 federacije  od čega 32 velemajstora ,27 međunarodnih majstora  i 33 Fide majstora velemajstor Marn Bosiočić član Šahovskog kluba Rijeka ostvario je izvrstan rezultat diobom 3.-8. mjesta sa 8/10 bodova.

Fantastičnim finišem sa 4 uzastopne pobjede Bosiočić je na jednom od najbrojnijih turnira u Europi postigao jedan od najboljih rezultata na otvorenim međunarodnim turnirima .

Pored Bosiočića na turniru je nastupio naš najbolji igrač velemajstor Ivan Šarić član rječke Liburnije koji je sa 7.5/10 bodova osvojio 11.mjesto.

17 9 GM Tari Aryan NOR 2615 7,5

Međunarodni majstor Sven Tica državni  prvak u konkurenciji juniora do 19 godina

(Vinkovci,22.-29.07.2018.god.)

Puno teže od očekivanog mladi međunarodni majstor Sven Tica član Šahovskog kluba Rijeka opravdao je ulogu 1.nositelja turnira i osvojio  titulu državnog prvaka u konkurenciji juniora do 19 godina.

Loš start sa osvojenih 1/3 boda Sven je nadoknadio odličnim finišem u kojem je ostvario izvrsnih 5,5/6 bodova te potpuno zasluženo osvojio 1. mjesto sa 6,5 bodova.

O zasluženosti pobjede govori podatak da je porazio sve direktne konkurente u borbi za naslov ,drugoplasiranog Fide majstora Muha Miljenka člana rječke Liburnije I trećeplasiranog Filipa Radenića Š.k.Polet Buševac .

Na turniru je nastupio i Sandro Šafar član rječkog Akademskog kluba Junior koji je sa 5 bodova osvojio odlično 7.mjesto