Vijesti iz klubova

Paula Močinić i ženska kadetska ekipa streličarski su prvaci Hrvatske

Predstavnici Streličarskog kluba Rijeka nastupili su na Dvoranskom streličarskom prvenstvu Hrvatske u sportskoj dvorani u Ljubešćici. Turnir je organizirao Streličarski klub Grebengradski streličari u suradnji sa Hrvatskim streličarskim savezom. Prvog dana turnira na rasporedu je nastup u stilovima zakrivljeni luk, standardni luk i instinktivni luk.

• Luka Kaštelan , kadet OL

Izuzetno uspješan bio je nastup kadetkinja gdje su naše predstavnice Paula Močinić, Erika Raimund i Laura Haramija osvojile sva odličja. Zajedno su uzele i zlato u ekipnoj konkurenciji. Zauzevši prva 3 mjesta u kvalifikacijskom dijelu turnira osigurale su prolaz u polufinala. Paula Močinić je u prvom polufinalu sa lakoćom prošla Anu Cerovski iz PSK Zagreb sa 6:0. U drugom polufinalu Erika Raimund je sa tijesnih 6:4 u setovima izbacila Lauru Haramiju.

U borbi za brončanu medalju Laura je sa 6:0 pobijedila natjecateljicu iz PSK Zagreb. U borbi za zlato kod 4:4 u setovima i 18:18 nakon prve dvije strelice u odlučujućem setu Paula Močinić je pogodivši 10 bila bolja od Erike Raimund te osvojila zlato i naslov kadetske državne prvakinje.

Luka Kaštelan nastupio je na svom prvom državnom prvenstvu. Luka je u eliminacijskom dijelu natjecanja ispao u osmini finala čime je osvoji diobu 9. Mjesta.

U seniorskoj konkurenciji Davor Haramija, Velibor Mitrović i Dorjan Močinić prošli su šesnaestinu finala te ispali u osimini finala čime su osvojili diobu 9. Mjesta.