Vijesti iz RSSa

Izbor najuspješnijih sportaša grada Rijeke za 2017. godinu

Sara Kolak (AK Kvarner) i Snježana Pejčić (STK Lokomotiva) najbolje su sportašice, Andrej Gudac (Kickboxing klub Sušak) najbolji je sportaš, KK Mlaka ima najbolju skipu, a HNK Rijeka ima najbolju momčad u Gradu Rijeci u 2017. godini.

Riječki sportski savez (RSS) proglasio je najbolje sportaše i sportašice u atriju Hrvatskog kulturnog doma na Sušaku, u tradicionalnom izboru nagrade su dobili najuspješniji sportaš među osobama s invaliditetom, zaslužni sportski djelatnik, Klub riječkih olimpijaca proglasio je mladu nadu.

Prvi put u ženskoj konkurenciji izabrane su dvije sportašice, dvije riječke olimpijke ravnopravno nose titule najboljih prošle godine.

Proglašenju su prisustvovali gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel, pročelnica Odjela za sport i tehničku kulturu Grada Rijeke Vera Begić Blečić, predsjednik Riječkog sportskog saveza Samir Barać sa suradnicima, predstavnici Primorsko-goranske županije.

Sara Kolak, Snježana Pejčić i nogometaši Rijeke nisu došli na proglašenje zbog obveza.

Evo popisa nominiranih i nagrađenih,

Nominacija za najbolju žensku ekipu
KUGLAČKI KLUB MLAKA
6. mjesto Europski kup Hirschau (D) ekipno, Bašić Palković, Bogdanović, Bosak, Cindrić, Grdić, Grubišić, Jambrović, Neralić, Pavlić, Perišić, Sinković, Zver
2. mjesto Prva liga-PH ekipno, Bašić Palković, Bosak, Cindrić, Grubišić, Jambrović, Neralić, Pavlić, Perišić, Peroš, Zver
3. mjesto Liga prvaka Podbrezova (SK) ekipno, Bašić Palković, Bosak, Cindrić, Grubišić, Jambrović, Neralić, Pavlić, Perišić, Peroš, Zver
1. mjesto Kup Hrvatske ekipno, Bašić Palković, Bosak, Cindrić, Grubišić, Jambrović, Neralić, Pavlić, Perišić, Peroš, Zver
1. mjesto PH Zagreb parovi, Ana Jambrović, Marija Zver

PLIVAČKI KLUB PRIMORJE
1. mjesto PH ekipno, Jovanović, Krajinović, Petrović, Ž. Knežević, S. Knežević, Matković, Vuković, Čudina

ŠAHOVSKI KLUB LIBURNIJA
1. mjesto Kup Hrvatske Borka Frančišković, Zrinka Deur Šarić, Patricija Vujnović
1. mjesto PH Mali Lošinj, Margarita Vojska, Borka Frančišković, Ena Cvitan, Zrinka Deur Šarić, Patricija Vujnović i Tihana Iveković

KLUB SINKRONOZIRANOG PLIVANJA PRIMORJE AM
1. Kup Hrvatske, duet Domika, Mustać
1. PH, kombinirana rutina, Domika, Mustać, Matanović, Radovčić, Jurković, Soldatić, Juranović, Turković, Galović, Poklepović
1. PH, tim, Rebecca Domika, Iva Matanović, Tea Mustać, Magdalena Radovčić, Katja Turković, Ani Jurković, Mia Soldatić, Petra Juranović, rez. Elena Galović
1. PH, kombinacija, Rebecca Domika, Iva Matanović, Tea Mustać, Magdalena Radovčić, Katja Turković, Ani Jurković, Mia Soldatić, Petra Juranović, Elena Galović, Matea Butorac

Najuspješnijom ženskom ekipom Grada Rijeke u 2017. godinu postala je ekipa Kuglačkog kluba Mlaka (Marina Bašić Palković, Mirna Bosak, Iva Cindrić, Nika Grubišić, Ana Jambrović, Ivana Neralić, Milana Pavlic, Tatjana Perišić, Ljiljana Peroš, Marija Zver, Venesa Bogdanović, Anamarija Grdić, Tamara Sinković)

Nominacija za najbolju momčad:
MOK RIJEKA
3. mjesto na PH

HRVATSKI NOGOMETNI KLUB RIJEKA
1. mjesto PH
1. mjesto Kup Hrvatske

STRELIČARSKI KLUB RIJEKA
1. mjesto na PH, OLIMPIJSKI LUK

ŠAHOVSKI KLUB LIBURNIJA
1. mjesto na PH EKIPNO

ŠAHOVSKI KLUB RIJEKA
1. mjesto na PH BRZOPOTEZNO

SPORTSKI RIBOLOV NA MORU SRD KANTRIDA
1. mjesto PH

VESLAČKI KLUB JADRAN
1. mjesto PH, dvojac s kormilarom

Za najuspješniju momčad Grada Rijeke za 2017. godinu proglašena je se momčad Hrvatskog nogometnog kluba Rijeka (Andrej Prskalo, Leonard Žuta, Josip Elez, Filip Bradarić, Stefan Ristovski, Marko Vešović, Josip Mišić, Franko Andrijašević, Mario Gavranović, Alexander Gorgon, Matej Mitrović, Roman Bezjak, Mate Maleš, Dario Župarić, Florentin Matei, Ivan Martić, Aleksandar Šofranac, Dario Čanađija, Ante Kulušić, Matic Črnic, Marin Tomasov, Haris Handžić, Ohiremen Goodness Ajayi, Odise Roshi, Ivan Močinić, Jasmin Čeliković)

Nominacija za najuspješnijeg sportaša 
ZORAN GRBA – JUDO KLUB RIJEKA
5. mjesto na SP KATE U PARU

ANDREJ GUDAC – KICKBOXING KLUB SUŠAK
3. mjesto SP light contact

MISLAV SEVER – PLIVAČKI KLUB PRIMORJE
1. mjesto na PH 100 m slobodno
1. mjesto na PH 50 m slobodno
1. mjesto na PH 100 m leptir

BRANKO STARČEVIĆ – STRELIČARSKI KLUB RIJEKA
10. mjesto na SP SLOŽENI LUK

MARIN BOSIOČIĆ – ŠAHOVSKI KLUB RIJEKA
4. mjesto na SP
1. mjesto PH

IVAN ŠARIĆ – ŠAHOVSKI KLUB LIBURNIJA
4. mjesto na SP

Za najuspješnijeg sportaša Grada Rijeke za 2017. godinu proglašen je Andrej Gudac, član Kick boxing kluba Sušak

Nominacija za najuspješniju sportašicu:
SARA KOLAK – ATLETSKI KLUB KVARNER
4. mjesto na SP, koplje, London
3. mjesto na Dijamantna liga, finale – Zurih

SNJEŽANA PEJČIĆ – STRELJAČKI KLUB LOKOMOTIVA
2. mjesto Svjetski kup, ukupno,  malokalibarska puška New Delhi
1. mjesto EP, pojedinačno, zračna puška, Maribor
2. mjesto EP, ekipno, zračna puška, Maribor

ANA ZNAOR – KICKBOXING KLUB SUŠAK
5. mjesto na SP  do 70 kg, Budimpešta

SANDRA URŠIČIĆ – JUDO KLUB RIJEKA
5. mjesto SP, Olibija

MIRNA BOSAK – KUGLAČKI KLUB MLAKA
IVA CINDRIĆ KUGLAČKI KLUB MLAKA
ANA JAMBROVIĆ KUGLAČKI KLUB MLAKA
2. mjesto SP, Dettenhaim

Za najuspješnije sportašice Grada Rijeke za 2017. godinu izabrane su Sara Kolak i Snježana Pejčić

Proglašenje najuspješnijeg sportaša/ekipe osoba s invaliditetom grada Rijeke za 2017. godinu:
Zlatko Vučenović – Sportski klub slijepih Rijeka
1. mjesto u mix tandemu na EP u kuglanju IBSA 2017.

Posebna nagrada istaknutom sportskom djelatniku
Predrag Sloboda, predsjednik Hrvatskog vaterpolskog saveza

Posebna nagrada Kluba riječkih olimpijaca – mlada nada
Natalia Tomić, ŽOK Rijeka